زندگی بهتر و بهبود فردی خواسته هر شخص است. ابتدا باید بپرسیم چه کسی حاضر است برای زندگی بهتر کاری نکند؟ اگر جواب خودتان هستید بهتر است این مقاله را نخوانید، اما اگر به زندگی با کیفیت اهمیت می دهید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

شما در این مقاله یاد می گیرید که چگونه تغییر کلمات روی زندگی روزمره تأثیر می گذارد.

ساده ترین راه برای زندگی بهتر و ارتقا سریع کیفیت زندگی، تغییر کلمات تان است.

ماجرای یکی از مذاکره های من

زمان لیسانس تقریبا ۱۴ سال پیش وقتی یکی از دوستانم در کارهای من کنجکاوی می‌کرد به شوخی به او گفتم فضولی می کنی”. حتی با اینکه لحن من شوخی بود اما او هر بار ناراحت و دلخور میشد. یک روز تصمیم گرفتم کلمه ام رو عوض کنم و کلمه کنجکاوی” را جایگزین کنم و بگویم کنجکاوی نکن یا داری کنجکاوی می‌کنی، چقدر تاثیر مثبتی داشت.

چند سال پیش من به همراه دو نفر از همکارانم در یک جلسه مذاکره حضور داشتیم و شروع کردم به گفتن خواسته هایمان به طرف مقابل. در این میان اطلاعاتی را رو کردم که صداقت مان را نشان دهیم اما شخص مقابل سو استفاده کرد و قصد داشت نتایج دلخواهش را به زور به ما تحمیل کند و به هیچ کدام از خواسته های ما اهمیت نمیداد.

بعد از جلسه من ناامید و عصبانی بودم اما نه به شدت یکی دیگر از همکارانم که مثل چغندر قرمز شده بود”. وقتی می‌خواستم او را آرام کنم شدت احساسات او مرا نیز تحت تاثیر خود قرارداد.

او ناامیدتر و عصبانی تر از من بود و مدام می گفت ما را احمق فرض کردند. و اما همکار دیگر که به نظر می‌رسید نسبت به این اتفاق بی تفاوت است از او پرسیدم تو ناراحت نشدی؟ عصبانی نیستی؟ گفت چرا کمی ناراحتم، گلابی حسابمون کردن و سپس لبخند زد.

زندگی بهتر

من گفتم واقعاً تو نمیدانی این فرد با ما چه کرد؟ گفت واقعاً ارزش این را ندارد که اینقدر خودمان را ناراحت کنیم، این احساس من است.

من از اینکه چطور ما از کلمات با چنین شدت های متفاوتی استفاده می‌کنیم و چگونه برداشت ما از وقایع متفاوت است شگفت زده شدم! چطور ممکن است من ناامید شده باشم و یکی از همکاران عصبانی و دیگری کمی ناراحت شده باشد؟

ادامه مقاله را در لینک زیر بخوانید :

https://pirjali.ir/better-life/

زندگی بهتر خود را با تغییر کلمات آغاز کنید + داستان ۱۴ سال قبل من

زندگی ,ناراحت ,یکی ,عصبانی ,مقاله ,کنم ,یکی از ,این مقاله ,است من ,و عصبانی ,من ناامید

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نوشته های روزانه من اولین و بزرگ ترین سایت اخبار و اطلاعات موبایل و اپراتورهای ایران دست اوردهای علمی فناوری و هسته ای و پزشکی ایران شرکت تصفیه آب پینار آرتاب المصطفی امیر تکنولوژی بلاگ •"tv pet"• دانلود رایگان برای آهنگسازان